Warsztaty Przekładu Literackiego

ZAiKS, Polski PEN Club i redakcja „Literatury na Świecie” zapraszają na warsztaty przekładu literackiego, które odbędą się w dniach 18–20 października 2024 w Warszawie. Zwracamy się do początkujących tłumaczek i tłumaczy, którzy chcieliby doskonalić umiejętność wnikliwej lektury tekstu obcojęzycznego i szlifowania polszczyzny przekładu. Zajęcia poprowadzą tłumacze związani z redakcją „Literatury na Świecie”: Anna Górecka (język węgierski), Jakub Ekier (język niemiecki), Marcin Szuster (język angielski) i Anna Wasilewska (język włoski). Zaczynamy w piątek po południu, kończymy w niedzielę wieczorem. Warsztaty obejmują 18 godzin seminarium translatorskiego w małych grupach oraz możliwość indywidualnych rozmów z prowadzącymi.

Zgłoszenia zawierające krótki list motywacyjny i próbkę (do 5 stron) przekładu tekstu literackiego prozą (z języka angielskiego, niemieckiego, węgierskiego lub włoskiego) wraz z oryginałem należy przesyłać do 7 lipca 2024 na adres warsztaty@penclub.com.pl. O wynikach naboru powiadomimy mailowo najpóźniej 26 sierpnia 2024.

Jeśli liczba osób zakwalifikowanych na podstawie próbek przekroczy liczbę dostępnych miejsc, kandydatów zaprosimy na rozmowę on-line. Udział w warsztatach jest bezpłatny.