Nowy cykl wydarzeń „Gościnna Warszawa – literatura białoruska”

Polski PEN Club zaprasza na nowy cykl spotkań “Gościnna Warszawa – literatura białoruska”.

Przygotowany przez Polski PEN Club cykl “Gościnna Warszawa – literatura białoruska” rozpocznie się od spotkania z Kaciaryną Macijeuską, z którą o przekładach twórczości Władysława Szlengla na język białoruski porozmawia Joanna Szwedowska.

Literatura powstająca obecnie w języku białoruskim jest wyjątkowo różnorodna: powstaje zarówno w kraju, jak i na emigracji, zmaga się z cenzurą, autocenzurą i represjami, a jednocześnie pozostaje najpełniejszym wyrazem białoruskiego dążenia do wolności. W programie cyklu przygotowanego przez Polski PEN Club znajdą się zarówno spotkania poświęcone dwudziestowiecznym klasykom, prezentacje współczesnych przekładów i rynku wydawniczego, jak i spotkania z pisarkami i pisarzami, którzy mierzą się z tematem protestów z 2020 roku, wojny w Ukrainie i pytaniami o miejsce Białorusi w Europie.

Otwierające cykl spotkanie “Władysław Szlengel w białoruskich tłumaczeniach” odbędzie się 24 kwietnia w warszawskim Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu 87/89. Kolejna wydarzenia zaplanowana na maj i czerwiec. Partnerem cyklu jest Kolegium Europy Wschodniej, projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.


Polski PEN Club zaprasza na spotkanie

WŁADYSŁAW SZLENGEL W BIAŁORUSKICH TŁUMACZENIACH

w cyklu

Gościnna Warszawa – literatura białoruska

Rozmowę z Kaciaryną Macijeuską

białoruską tłumaczką

poprowadzi

Joanna Szwedowska

Wiersze Władysława Szlengla

przeczyta

Łukasz Borkowski

Spotkanie odbędzie się z udziałem publiczności
w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 18.00. w Domu Literatury

w auli Domu Literatury w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 87/89.

Początek o godzinie 18.